Return to page

نرم افزار آماری Minitab 15.1 جهت انجام عملیات آمار

نرم افزار Minitab 15 یکی از کم حجم ترین و کاملترین بر روی اعداد و تحلیل داده های خام میباشد.

در سال ۱۹۷۲ میلادی باربارا ریان Barbara F. Ryan ، توماس ریان Thomas A. Ryan و برایان ال جونیور Brian L. Joiner ، سه تن از محققین دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا Pennsylvania State University موفق شدند نسخه ساده شده ای Llight Version از نرم افزار بسیار معروف OMNITAB در قالبی بسیار ساده جهت استفاده های عمومی و تخصصی دانشجویان و سایر متخصصین ارائه دهند که بعدها آنرا Minitab نام نهادند.

نرم افزار OMNITAB که توسط NIST یا National Institute of Standards and Technology توسعه یافته بود برای سالهای طولانی یکی از بهترین نرم افزار های کاملا تخصصی در زمینه آمار به شمار میرفت . و امتحان خود را در عمل به خوبی پس داده بود .
شهرت بسیار عالی نرم افزار Minitab نیز از آنجا ناشی گردید .

باید به خاطر داشته باشیم در زمان مورد بحث اجرا این نرم افزارها فقط توسط سیستمهای Main و Mini امکانپذیر بود که امروزه از نظر قدرت پردازش و میزان حافظه حتی با یک سیستم Pentium III نیز قابل مقایسه نمیباشند . بنا بر این میتوان
انتظار داشت با ظهور کامپیوترهای PC قدرتمند نمونه کامل و همه منظوره نرم افزارهای فوق را با عملکردی بسیار عالی در اختیار داشته باشیم .

امروزه آخرین نسخه نرم افزار Minitab به هشت زبان مختلف و توسط موسسه Minitab Inc وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا عرضه میگردد که پس از نزدیک به ۳۷ سال هنوز یکی از بهترینها در مقایسه با نرم افزارهای مشابه و محبوبترینها در
بین دانشجویان میباشد .

در کشور ما متاسفانه تنها نرم افزار آماری شناخته شده در بین اکثر علاقمندان و محققین نرم افزار بسیار حجیم و در پاره ای موارد مشکل زای SPSS میباشد
.

ضرورت بسیار با اهمیت تحلیل آماری در بسیاری از پایان نامه های دانشجویی و نیز تحقیقات کاملا حرفه ای ،اقتضا وجود نرم افزار کاملی را دارد که علاوه بر امکان یادگیری بسیار سریع ، بتواند نیاز غالب کاربران را ( که اکثرا در چهارچوب
اثبات فرضیه ها و طراحی آزمایشات آماری میباشد ) برآورده سازد

. توانایی های اولیه نرم افزار Minitab عبارتند از امکان وارد کردن داده های ورودی به شکلی بسیار آسان ( Data Entry ) – هماهنگی کامل با سایر نرم افزار ها از جمله Microsoft Office Excel ، تحلیلهای بسیار ساده اولیه مثل :
میانگین ، میانه ، Standard Division ، مشاهده توزیعهای ساده Distributed data همراه با نمودار و ….

توانایی های پیشرفته تر مثل امکان محاسبه ضریب همبستگی بین متغیرهای مختلف و …

امکان گسترده رسم نمودارهای Charts مختلف در انواع ستونی BAR ، دایره ای PIE و … در رنگهای بسیار متنوع

جهت مشاهده مثالهای بسیار جالب و آموزنده میتوان از صفحه دکتر Nancy Pfenning استفاده کرد که با نزدیک ۲۰ تمرین جالب قسمتی از قابلیتهای جالب Minitab را به نمایش میگذارد .

برای نصب نرم افزار ابتدا از پوشه Setup فایل MTB15.exe را اجرا نمایید
.

نسخه Trial نرم افزار اجازه استفاده ۳۱ روزه از نرم افزار را فراهم میکند

برای نرم افزار Minitab 15.1 دو نوع کرک کاملا متفاوت وجود دارد :

در روش اول : ابتدا ارتباط سیستم خود را با اینترنت قطع میکنیم و سپس نرم افزار را اجرا میکنیم تا Wizard رجیستر شدن نرم افزار آغاز گردد . سپس فیلدهای ضروری ( ستاره دار ) را با هر نوع اطلاعات دلخواه پر میکنیم لازم به ذکر است که فرمت پست الکترونیک مورد نیاز باید حتما به شکل a@b.c باشد.سپس با استفاده از Next وارد مرحله بعد میگردیم .

در این مرحله فایل Minitab 15.1 KeyGen [US].exe از پوشه Crack_1 را اجرا مینمایم و با کلیک بر روی دگمه License کد سی رقمی لازم را ساخته و در قسمت مربوط به آن وارد میکنیم سپس با استفاده از دگمه Next وارد مرحله بعد میشویم. در این مرحله نرم افزار کد ۲۴ رقمی موسوم به Challenge code را در اختیار ما قرار میدهد . که با وارد کردن آن به KeyGen و زدن دگمه Generate میتوانیم کد فعال سازی نهایی نرم افزار را بدست آوریم .

در روش دوم : فقط فایل Mtb.exe از پوشه Crack_2 در پوشه نصب نرم افزار Replace مینماییم .

پوشه نصب نرم افزار به صورت پیش فرض در مسیر C:\Program Files\Minitab 15 قرار دارد .

 

حجم فایل : ۵۴ مگابایت

DOWNLOAD NOW

لینک کمکی

کرک لینک کمکی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.