«

»

دانلود کتاب هندسه لباچفسکی ترجمه احمد بیرشک

دانلود کتاب هندسه لباچفسکی

(ترجمه احمد بیرشک)

احمد بیرشک.هندسه لباچفسکی

در قرن نوزدهم، گاوس در آلمان، بویئی در مجارستان و لباچفسکی در روسیه تقریباً همزمان به کشف یا بهتر بگوییم به ابداع هندسه هایی دست یافتند که گاوس بر آن نام هندسه ی نااقلیدسی نهاد.

کتاب هندسه لباچفسکی کتابی است از آ.س.اسموگورژفسکی که توسط استاد احمد بیرشک به فارسی ترجمه شده است. هدف این کتاب آشنا ساختن خواننده با هندسه نا اقلیدسی لباچفسکی است. لباچفسکی ریاضی دان نامی روس متفکری برجسته بود که جهان یکی از بزرگترین اکتشافات ریاضی یعنی ساختن یک دستگاه ابتکاری هندسه متمایز از هندسه اقلیدسی را به او مدیون است.

در بخش ۱ این کتاب ترجمه ی احوال کوتاهی از لباچفسکی آمده است؛ بخش ۲ به این مسأله می پردازد که مفاهیم اساسی هندسه چگونه نشأت کردند و گسترش یافتند؛ در بخش سوم با تبدیلی به نام انعکاس، که وقوف بر آن برای درک هندسه ی لباچفسکی لازم است آشنا می شویم. بخش های دیگر کتاب، پاره ای از ویژگی های هندسه لباچفسکی را مورد برررسی قرار می دهد.

فایل pdf این کتاب در ادامه ی مطلب قابل دانلود است.


دانلود کتاب هندسه لباچفسکی

برای دانلود فایل با لینک مستقیم از سایت رباضی سرا کلیک کنید.
در صورتی که لینک مستقیم مشکل دارد فایل مورد نظر را از اینجا دانلود کنید.

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : ۲٫۶ مگابایت

پسورد فایل: www.riazisara.ir

تعداد صفحات : ۱۰۴ صفحه زبان : فارسی مترجم : احمد بیرشک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>